O nas

Witamy serdecznie na stronie hodowli kotów maine coon mieszczącej się we Wrocławiu.

Nazywam się Ania i razem z mężem Marcinem oraz córeczką Małgosią prowadzimy domową hodowlę kotów rasy Maine CoonLucky Dragon*PL.

Nasza miłość do tej rasy rozpoczęła się w 2004 r. kiedy wraz ze znajomymi wybraliśmy się na targi Zoo-botaniki organizowane w Hali Stulecia we Wrocławiu. Kiedy pierwszy raz w życiu ujrzeliśmy przedstawiciela tej rasy – wielkiego kocura – od razu stwierdziliśmy, że jeśli kiedyś będziemy mieć kota to tylko Maine Coon-a!
W końcu w styczniu 2007 roku, kiedy zamieszkaliśmy razem, podjęliśmy decyzję o nowym domowniku – oczywiście był nim kot.
W maju 2007 r. zamieszkał z nami kocurek: ERIS Hunters Moon*PL (z wrocławskiej hodowli). Wystarczyło jedno spojrzenie na zdjęcie żeby stwierdzić, że to ten, a nie żaden inny!!
W lipcu 2009 r. stwierdziliśmy, że chcielibyśmy w przyszłości posiadać hodowlę, w związku z tym złożyliśmy wniosek o przydomek hodowlany. Długo zastanawialiśmy się nad nazwą i zdecydowaliśmy, że będzie to Lucky Dragon*PL (Smok Szczęścia). Erisek jest naszym „Smokiem Szczęścia” i chcielibyśmy, aby kociaki, które wyjdą z naszej hodowli były dla nowych właścicieli również ich „Smokami Szczęścia”. Stąd wzięła się nazwa naszej hodowli.
Przez trzy lata Erisek był naszym rozpieszczonym „jedynakiem”. Przez ten długi czas jeździliśmy z nim na wystawy, poznawaliśmy wzorzec rasy, innych hodowców i w końcu stwierdziliśmy, że jesteśmy gotowi!
W marcu 2010 r. przybyła do naszej hodowli pierwsza koteczka: ELFINA z Jadry*PL  vel „Fifi” (z wrocławskiej hodowli). Od tego czasu jesteśmy pełnoprawną hodowlą.
Przez prawie 4 lata korzystaliśmy z miłości jaką dawała nam dwójka kociastych i z roku na rok utwierdzaliśmy się w przekonaniu, że hodowla daje nam wiele radości i chcemy w dalszym ciągu ją prowadzić, a nawet rozbudować. W ten oto sposób w czerwcu 2014 r. przybyły do naszego domu dwie nowe koteczki: PRISCILLA Fluffy Coons*PL (z warszawskiej hodowli) i KATRIN RIA of Sudden Blazing*CZ (z czeskiej hodowli).
cdn. Wink
 
Koty są pełnoprawnymi członkami naszej rodziny. Do swojej dyspozycji mają całe nasze mieszkanie, a odpowiednio zabezpieczony taras – gdzie całymi dniami mogą się wylegiwać na słoneczku – wydaje się być ich rajem na Ziemi.
 
Zdrowie naszych kotów jest dla nas najważniejsze dlatego poza szczepieniami ochronnymi wykonujemy im badania genetyczne i diagnostyczne takie jak: FeLV, FIV, HCM (echo serca i test DNA), HD i PKD /USG/.
 
Nasza hodowla zarejestrowana jest w Stowarzyszeniu Miłośników Kotów – SMK Żory, działającym pod patronatem FIFe jako członek Polskiej Federacji Felinologicznej – Felis Polonia.
 
Nasze maluszki rejestrowane są w Międzynarodowej Bazie Danych Zwierząt SAFE ANIMAL.
           Pozdrawiam
                                                                                                                                                                                              Anna Rej